
2019 óta nem kaptak központi béremelést.
Nyílt levelet írt Orbán Viktornak a vállalhatatlanul alacsony bérek miatt a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének Oktatási Hivatal Alapszervezete (MKKSZ OH). A közlés szerint az Oktatási Hivatalban kialakult elfogadhatatlan helyzettel kapcsolatban címezték levelüket a kormányfőnek, miután az oktatáspolitikai vezetés döntő felelőssége ellenére nem vett tudomást a jelzéseikről.
„Az Oktatási Hivatal dolgozóinak felelősségi köre rendkívül kiterjedt, munkájuk az oktatásirányítás minden egyes szegmensére kihat, legyen szó adminisztratív és oktatásszervezési feladatokról, versenyekről, érettségi-lebonyolításról, tananyag- és taneszközfejlesztésről vagy sok más szakmai tevékenységről. Az előbbi, korántsem teljes fölsorolásból is látszik, hogy Oktatási Hivatal dolgozói az oktatási rendszer egésze szempontjából kiemelt fontosságú és nagy felelősséggel járó munkát végeznek, mégis sokan közülük egzisztenciális problémákkal küzdenek amiért béreik nem csak felelősségük mértékével nem állnak arányban, de méltatlanul alacsonyak a társadalom valamennyi szegmenséhez képest” - áll a nyílt levélben.


A projekt tervezett befejezési dátuma: 2022.02.28.






















