
Jelentős szakmai elismerés érte a Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezetének (MKKSZ) nyíregyházi képviselőit. Az országos szervezet legutóbbi ülésén Dr. Kása Brigittát az Önkormányzati Dolgozók Országos Szakmai Tanácsának elnökévé választották, míg Dr. Puskás Gabriella az MKKSZ Országos Választmányának tagja lett.
Az MKKSZ Önkormányzati Dolgozók Országos Szakmai Tanácsa ellenszavazat és tartózkodás nélkül választotta elnökévé Dr. Kása Brigittát, Nyíregyháza Megyei Jogú Város aljegyzőjét, az MKKSZ nyíregyházi, 151 tagot számláló alapszervezetének elnökét, valamint az országos elnökség tagját.
Dr. Kása Brigitta több évtizede dolgozik a nyíregyházi önkormányzatnál, jelenleg aljegyzőként, valamint a Hatósági Főosztály és az Adóosztály vezetőjeként látja el feladatait. A köztisztviselői érdekképviseletben is hosszú ideje aktív szerepet vállal, munkáját országos szinten is elismerik.
Több évtizedes közigazgatási és érdekképviseleti tapasztalattal
Dr. Kása Brigitta hosszú évek óta meghatározó szereplője a nyíregyházi közigazgatásnak. Aljegyzőként a Polgármesteri Hivatal Hatósági Főosztályát vezeti, emellett az Adóosztály szakmai munkáját is irányítja. Korábban gazdálkodási főosztályvezetőként dolgozott, a koronavírus-járvány idején pedig a városi operatív munkacsoport vezetőjeként is közreműködött a helyi védekezés koordinálásában. Az önkormányzati dolgozók érdekképviseletében szintén hosszú ideje aktív szerepet vállal, a nyíregyházi alapszervezet elnökeként és az MKKSZ országos elnökségének tagjaként is tevékenykedik.






















